Yükleniyor...

KURUMSAL

Denizlinin Meşhur Tandır Kebapçısı Kebapçı Baki Sizleri Lezzet Evine Bekliyor...

KURUMSAL

Denizlinin Meşhur Tandır Kebapçısı Kebapçı Baki Sizleri Lezzet Evine Bekliyor...

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur.

Kebapçı Baki kimdir?

 
Kebapçı Ahmed Baki Debelekoğlu : 1922 yılında Denizli Merkeze bağlı Gümüşçay (Gümüşler Semti ) köyünde dünyaya gelmiştir. Babası Hacı Memed Debilek ile birlikte yıl 1940 larda Kaleiçinde kasaplık yapmaya başlamıştır.
 
Buz dolabının olmadığı dönemlerde kasaplık mesleği şimdiki gibi değildi. Kasaplar en semiz kuzularını Kaleiçine getirirler ve ağıllarda müşterilerinin beğenisine sunarlardı. Hemen oracıkta kuzuları keserler bütün kuzu veya yarım kuzu şeklinde satarlardı.
 
İşte o dönemlerde Kebapçı Baki ve babası öğleye kadar kasaplık yapar. Öğleden sonrada kalan kuzu etlerini ateş tuğlası ile örülü fırınlarda pişirirler ve Kaleiçinde alışverişini tamamlamış köy yolunu tutan vatandaşlara yedirirlerdi.Çünkü buzdolabı olmadığı için etleri kebap yaparak tüketirlerdi.
 
 1950 yılında Kebapçı Baki ilk dükkanını Hacılar Cami mevkiinde açmıştır.1972 yılında ise Bayramyeri-Dörtçeşme mevkiine taşınmıştır. Oğlu Ahmet Debelekoğlu'nu da yanına almış ve mesleğin inceliğini ve esnaflığı öğretmiştir.1980 yılında oğlu Ahmet Debelekoğlu askerden gelince birlikte bugün hala hizmet veren Kebapçı Baki işletmesini açmıştır.
 
1982 yılında satırını oğlu Ahmet Debelekoğlu'na devretmiştir. Ahmet Debelekoğlu babasından aldığı satırı, el işçiliğini ve esnaflığı  30 yıl boyunca sürdürmüştür.Ata mesleği sayılan Kebapçılığı evlatlarına öğretmiştir.
 
2012 yılında Ahmet Debelekoğlu vazifesini layığı ile tamamlayıp oğulları Baki ve Mehmet Debelekoğlu' na bırakmıştır.
 
Halen Baki ve Mehmet Debelekoğlu; dedelerinin ve babalarının kebabını ve esnaflığını  bir sonraki kuşaklara layığı ile bırakmak için çalışmaktadırlar.